Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychowski „Sokół” w akcji czyli III edycja biegu dla Niepodległej

Andrychowski „Sokół” w akcji czyli III edycja biegu dla Niepodległej

Na sportowo i aktywnie, uczniowie zamanifestowali swój patriotyzm.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości gniazdo PTG „Sokół” w Andrychowie zorganizowało po raz trzeci „Andrychowski Bieg na Jedną Milę”.

Ponad 100 zawodników ze szkół z powiatu wadowickiego, zgromadziło się na stadionie Beskid Andrychów, aby uczestniczyć w biegu „ Mila dla Niepodległej”.

Uczestnicy Biegu rywalizowali indywidualnie na dystansie 1609 m, tj. jednej mili angielskiej oraz w sztafetach 4 x 400 m (pierwsze okrążenie dłuższe o 9 m). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Ponadto każdy z uczestników Biegu otrzymał okolicznościowy medal oraz słodki poczęstunek.

W imprezie uczestniczyli m.in.: prezes „Sokoła” w Andrychowie Grażyna Gwoździewicz, Prof. Andrzej Nowakowski –  propagator idei Sokoła w naszym regionie,  Rafał Stuglik – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

„Miałem zaszczyt uczestniczyć w tej patriotycznej imprezie, której celem było uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Cieszę się, że organizatorem zawodów było andrychowskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „ Sokół”, które z zapałem krzewi wartości patriotyczne i sportowe”. Wierzę, że tak wartościowa impreza patriotyczno – sportowa będzie inspiracją do dalszych działań wzmacniających naszą Ojczyznę” – powiedział radny Rafał Stuglik, który oficjalnie dokonał otwarcia zawodów.

 

Zobacz również: Kalwaryjski „Sokół” świętował jubileusz 125 – lecie swojego powstania

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x