Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychowskie LO doczekało się ukończenia nowego parkingu

Andrychowskie LO doczekało się ukończenia nowego parkingu

W ostatnim czasie dwie inwestycje dobiegły końca, tylko kiedy będzie je można sprawdzić w praktyce?

Nie była to może wielka inwestycja, ale bardzo oczekiwana. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie ma nowy parking.

– Bardzo się z niego cieszymy. Dodatkowo kilka tygodni temu wycięte zostały zeschłe grusze, które przy silnych wiatrach stanowiły zagrożenie dla użytkowników parkingu. Tak więc ostatecznie udało się rozwiązać dwie sprawy  – informuje dyrektor placówki Katarzyna Przebinda-Niemczyk.

Inwestycja dotyczyła wyłożenia kostką brukową ponad 900 m2 parkingu rozpoczęła się w 2017 r. i przebiegała dwuetapowo. Koszt renowacji wyniósł 85 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu Powiatu Wadowickiego.

Dzięki wsparciu finansowemu organu prowadzącego zakupiliśmy i zainstalowaliśmy ścianę przesuwną, dzięki której dużą szkolną świetlicę udało się przedzielić na dwie sale lekcyjne. Nasza radość byłaby jednak pełna, gdyby można było już w praktyce sprawdzić i dźwiękoszczelność ściany przesuwnej i nowy parking. Z niecierpliwością czekamy więc na powrót uczniów i nauczycieli do szkół. Wszyscy tęsknimy za normalnością – podsumowuje K. Przebinda-Niemczyk. 
Źródło: Starostwo powiatowe Wadowice.

Podziel się tym wpisem: