Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Według danych z ponad 99 procent obwodów wygrał Andrzej Duda

Według danych z ponad 99 procent obwodów wygrał Andrzej Duda

Przewaga obecnie urzędującego prezydenta jest na tyle duża, że podliczenie brakujących jeszcze głosów nie zmieni wyniku.
Foto: facebookowy profil Andrzeja Dudy

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich, jednak dane z ponad 99 procent obwodów wyborczych wskazują, że wygrał Andrzej Duda. Zdobył on 51,21 procent głosów, podczas gdy wynik jego rywala Rafała Trzaskowskiego to 48,79 procent głosów.

 

Są to na razie cząstkowe wyniki, przekazane dzisiaj (13 lipca) rano przez szefa Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka. Podanie pełnych będzie możliwe dopiero wtedy, gdy spłyną protokoły ze wszystkich okręgowych komisji wyborczych. Tymczasem na razie wciąż brakuje pięciu z kraju i dziewięciu z zagranicy.

Wydaje się jednak, że podliczenie brakujących jeszcze głosów niewiele zmieni sytuację, ponieważ te dostępne do tej pory pochodzą z 99,97 procent protokołów. Wynika z nich, że Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich poparło 51,21 procent głosujących (10 413 094 głosy), a Rafała Trzaskowskiego 48,79 procent (9 921 219 głosów).

Zobacz również:  Frekwencja wyborcza w gminach powiatu wadowickiego

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook