Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Aż 26 zarzutów usłyszał włamywacz do Andrychowskiego liceum

Aż 26 zarzutów usłyszał włamywacz do Andrychowskiego liceum

22-latek jest w poważnych tarapatach.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego andrychowskiego komisariatu zatrzymali podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem na terenie miasta.

Kilka dni temu, kryminalni zatrzymali na jednej z ulic w mieście współsprawcę kradzieży z włamaniem do szkoły w Andrychowie, która miała miejsce w drugim tygodniu kwietnia. 22-latek wspólnie z innym mężczyzną, który został wcześniej ustalony i zatrzymany przez policjantów, włamał się do budynku szkoły skąd ukradł m.in. kamery monitoringu, dwa zestawy komputerowe, rejestrator czy elektronarzędzia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 22-latek ma związek z innymi przestępstwami, do których doszło na terenie Andrychowa. Śledczy przedstawili mu łącznie sześć zarzutów – dwa za kradzież z włamaniem do garaży w Inwałdzie, gdzie ukradł m.in. elektronarzędzia i inne drobne przedmioty na łączną kwotę ponad 1 tys. złotych, dwa za kradzież z włamaniem do altanek na terenie ogródków działkowych, gdzie jego łupem padły również elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny na łączną sumę blisko 900 złotych i zarzut kradzieży z włamaniem do piwnicy w jednym z andrychowskich bloków skąd ukradł m.in. biżuterię. Wówczas straty oszacowano na kwotę około 6 tys. złotych.

Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut zakłócenia miru domowego. Prokuratura uzupełniła zarzuty, w efekcie czego 22-letniemu mieszkańcowi Andrychowa przedstawiono łącznie 26 zarzutów, do których się przyznał . Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na dwa miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz również << Policja zatrzymała włamywaczy do Andrychowskiego LO >>

Podziel się tym wpisem: