Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Bezpłatne telefoniczne porady prawne

Bezpłatne telefoniczne porady prawne

Nieodpłatna pomoc prawna, jak i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Zdecydowana większość instytucji w związku z  przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 robi wszystko aby się dostosować do obecnych realiów. Aby nie wychodzić z domu nie tylko urzędy działają zdalnie ale także prawnicy nie wstrzymują oferowania swojej pomocy.

Od 23 marca 2020 r. do odwołania dostępna jest nieodpłatna pomoc prawna, jak i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Będzie się odbywało za pomocą łączy telefonicznych. Osoby chcące skorzystać z takiej formy porady muszą dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Wadowicach (skrzynka podawcza, budynek Starostwa przy ul. Batorego 2) lub przesłać na adres e-mail: npp@powiat.wadowice.pl wypełnione oświadczenie (skan), że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej  wraz z podaniem numeru telefonu kontaktowego w celu ustalenia terminu porady.

W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub  porady obywatelskiej może złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z oświadczeniem – ustnie przez telefon podczas ustalania terminu wizyty pod nr tel. 33 873 42 78 .

Oświadczenie dostępne jest na stronie internetowej: www.powiat.wadowice.pl w zakładce „Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja”.

Zobacz również << Polski test na koronawirusa. Jest zgoda na produkcję >>

Podziel się tym wpisem: