Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Biała niedziela  w ZZOZ w Wadowicach

Biała niedziela  w ZZOZ w Wadowicach

W dniu 06.10.2019r. w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zorganizowana została „Biała Niedziela”. Hasłem przewodnim Białej Niedzieli była „Profilaktyka chorób cywilizacyjnych”.

W dniu 06.10.2019r. w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zorganizowana została „Biała Niedziela”. Hasłem przewodnim Białej Niedzieli była „Profilaktyka chorób cywilizacyjnych”.

Mieszkańcy przybyli licznie, aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, badań laboratoryjnych, EKG, spirometrii, audiometrii, pomiaru glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, HbA1C, oznaczenia BMI oraz edukacji na temat zasad zdrowego odżywiania i samobadania piersi. Była również możliwość wykonania cytologii i mammografii. Tym razem konsultacji udzielali lekarz urolog, ginekolog, laryngolog, lekarz rodzinny oraz specjalista terapii uzależnień.  Akcja została sfinansowana z budżetu  Powiatu  Wadowickiego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład, który poprowadził Pan Piotr Furmanek z Portalu Planuj Zdrowie „Zaplanuj swoje zdrowie , zacznij od profilaktyki”. W trakcie spotkania była informacja o bezpłatnych badaniach profilaktycznych, kto powinien się nimi zainteresować, jaki jest czas oczekiwania na badania oraz jak samemu kontrolować swoje zdrowie. Wykład został przedłużony ze względu na pytania i dyskusję uczestników. Po spotkaniu odbyły się konsultacje  lekarskie, których  udzielała dr n med. Dorota Piekaj- Stefańska, specjalista audiolog i foniatra.

Przeprowadzona podczas trwania „Białej Niedzieli” ankieta satysfakcji wskazała na wysoki poziom zadowolenia pacjentów. Pozytywnie oceniono poziom obsługi lekarskiej i pielęgniarskiej, pozostałego personelu uczestniczącego w akcji oraz jakość wykonanych badań. W akcji bezpłatnych badań pacjenci chętnie wezmą udział ponownie, sugerując umożliwienie im konsultacji specjalistycznych lekarza dermatologa, okulisty, kardiologa.

Pacjenci wyrażali opinię, że akcja została przygotowana profesjonalnie i z wielką  troską o pacjenta.

Przykładowo tylko w Centralnym Laboratorium przebadanych zostało ponad 300 osób, którym wykonano ponad 2100 badań (mofrologia, potas, glukoza, cholesterol, kreatynina, UA, CA-125, PSA).

Dyrekcja i pracownicy ZZOZ w Wadowicach  serdecznie dziękują za tak liczny udział w Białej Niedzieli oraz ciepłe słowa wyrażone w naszym kierunku. W oparciu o Państwa oczekiwania odnośnie świadczeń dostępnych podczas podobnych inicjatyw, planujemy w  przyszłości  cykliczne prowadzenie podobnych akcji profilaktyczno – edukacyjnych dla mieszkańców Powiatu Wadowickiego.  Dziękujemy zespołowi z Portalu  Planuj  Zdrowie, całemu personelowi lekarskiemu, pielęgniarskiemu, pracownikom Centralnego Laboratorium oraz pozostałym osobom zaangażowanym w „Białą Niedzielę” za aktywny udział, okazane wsparcie i empatię podczas przeprowadzanej akcji profilaktyczno – edukacyjnej.

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x