Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Bon turystyczny 1000 plus dla pracowników. Komu będzie przysługiwał?

Bon turystyczny 1000 plus dla pracowników. Komu będzie przysługiwał?

Idzie pomoc dla branży turystycznej. Ogółem kwota przeznaczona na ten cel opiewa na 7 mld zł.

Atrakcje turystyczne naszego regionu i malownicze krajobrazy Beskidu Małego ściągają coraz większe rzesze turystów w nasze tereny. Jednak obecny czas pandemii, spowodował całkowitą zapaść branży turystycznej w całym kraju, która nie ominęła również Podbeskidzia. Powolny proces odmrażania gospodarki częściowo to odblokowuje,  jednak branża gastronomiczna, a co za tym idzie baza noclegowa w naszym rejonie, w dalszym ciągu przeżywa kryzys.

Mimo otwarcia hoteli i pensjonatów, w dalszym ciągu zamknięte są w nich restauracje, siłownie i strefy SPA. Aby zachęcić klientów i w trosce o ich bezpieczeństwo, hotele coraz częściej oferują bezpłatne dostarczanie posiłków bezpośrednio do pokojów, co jak wiadomo w normalnych warunkach jest dodatkowo płatną opcją. Mamy nadzieję, że tego typu działania spowodują chociaż częściową poprawę w tej dziedzinie.

Dowiedzieliśmy się, że w ramach działań antykryzysowych przyjdzie pomoc dla turystyki i zostanie uruchomiony nowy program: Bon turystyczny 1000 plus.

Bon będzie wspierał wyłącznie polską turystykę, można opłacić nim hotel, pensjonat lub inne miejsce noclegowe w Polsce. Będzie można wybrać się na wycieczkę po kraju oraz wykupić wejście do obiektów turystycznych i muzeów.

Bon wakacyjny 1000+ otrzymają wszyscy pracownicy, zatrudnieni na umowach o pracę, których dochody nie przekraczają średniej krajowej w gospodarce (ok. 5200 zł brutto). Państwo zapłaci 900 zł, czyli 90 proc. proc. kwoty, a resztę dopłaci pracodawca.

Ogółem kwota przeznaczona na ten cel opiewa na 7 mld zł. Mamy nadzieję, że z tej pomocy skorzystają również obiekty turystyczne z naszego terenu, które z każdym rokiem stają się coraz większą wizytówką i promują wizerunek naszego regionu.

Zobacz również << W powiecie wadowickim powstaną nowe przystanki kolejowe >>

Podziel się tym wpisem: