Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Brzeźnica z największą kwotą za gospodarowanie odpadami w całym powiecie wadowickim

Brzeźnica z największą kwotą za gospodarowanie odpadami w całym powiecie wadowickim

Ciekawa sytuacja w gminie Brzeźnica,

Podczas ostatniej sesji, radni gminy Brzeźnica jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą opłat za wywóz odpadów komunalnych. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt że pozostałe dziewięć gmin na terenie powiatu wadowickiego mają stawki od 14 do maksymalnie 20 złotych od osoby na miesiąc. Mieszkańcy gminy Brzeźnica nie będą już mieć tak kolorowo ponieważ cena wzrasta do 23 zł a w przypadku gdy właściciel nieruchomości nie wypełni obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny zapłaci 46 zł od osoby.

Mam czwórkę dzieci na utrzymaniu, nasze gospodarstwo liczy 6 osób, teraz na kwartał będę musiał zapłacić ponad 400zł, to jest skandal! Dlaczego inne gminy mają mniejsze stawki? Czy wójt gminy szuka pieniędzy na dokończenie budowy ośrodka zdrowia gdzie roboty stoją już od paru miesięcy? Podobno środki zaciągnięte w poprzedniej kadencji już się skończyły. Dlaczego nie pomyślą o nas dlaczego nie wprowadzili zwolnienia z opłat  aby ulżyć rodzinom którzy posiadają kartę dużej rodziny ? – komentuje zdenerwowany mieszkaniec.

Co prawda gmina nie wzięła pod uwagę rodzin wielodzietnych ale proponuje stawkę 19 zł od osoby w przypadku gdy właściciel będzie kompostował bioodpady w kompostowniku przydomowym.

Podziel się tym wpisem: