Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Centrum Handlowe w Andrychowie nie powstanie w tym roku

Centrum Handlowe w Andrychowie nie powstanie w tym roku

Kolejne przesunięcie terminu realizacji.

Jak już informowaliśmy, w Andrychowie ma powstać Centrum Handlowe przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Białą Drogą. Jednak termin inwestycji został przesunięty kolejny raz, z niewyjaśnionych przez inwestora przyczyn. W tym roku nowe centrum z pewnością nie powstanie. Na ten moment planuje się otwarcie obiektu na pierwszy kwartał 2021 r.

Przypomnijmy, że powierzchnia kompleksu ma sięgać 24 000 m² z czego do najmu oferowane będą 33 sklepy, a w tym supermarket o powierzchni 2 300 m². Z myślą o klientach przygotowano plan 630 miejsc parkingowych. Klienci znajdą tam m. in.  salon RTV i AGD, sklep budowlany oraz sklepy obuwnicze i odzieżowe. Co ciekawe początkowy pomysł o sali kinowej raczej nie będzie kontynuowany. Inwestor nie wspomina już o tym pomyśle w swoich wypowiedziach.

To pierwsze takie miejsce w okolicy, którego zasięg będzie sięgał 200 tys. mieszkańców miasta oraz okolic. Na ten moment podobne miejsca są dostępne w Bielsku-Białej, Oświęcimiu, Krakowie czy Katowicach, jednak oddalone są od Andrychowa o 30-60 km.

 

Zobacz również << Plan Rewitalizacji Pańskiej Góry otrzymał dofinansowanie, kiedy start? >>

Podziel się tym wpisem: