Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ciągłe ostrzeżenia o skutkach nadmiernej prędkości nie dają efektów. W ciągu kilku dni 10 kierowców straciło prawko

Ciągłe ostrzeżenia o skutkach nadmiernej prędkości nie dają efektów. W ciągu kilku dni 10 kierowców straciło prawko

Wadowiccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Mundurowi odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. W miniony poniedziałek zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który w Spytkowicach pędził z prędkością 139 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Zbyt wiele na liczniku miał również kierowca volkswagena, który we wtorek w miejscowości Babica jechał z prędkością 112 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Podobnie było z kierowcą forda. Z kolei w czwartek policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który w Babicy jechał z prędkością 95 km/h przy dozwolonej „czterdziestce”.

W piątek, prawa jazdy straciło aż czterech kierujących. W Łączanach „wpadło” dwóch kierowców – u kierującego toyotą policyjny miernik prędkości wskazał 111 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, natomiast kierujący audi przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. W Ryczowie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 82 km/h, a w Babicy kierowcę seata, który poruszał się z prędkością 110 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Wczoraj, dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami, za przekroczenie dozwolonej  prędkości w miejscowości Chocznia. Kobieta jadąca samochodem m-ki KIA,  która pędziła z prędkością 130 km/h oraz kierowca audi, który poruszał się z prędkością 138 km/h.  

Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych. Wadowiccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Sejmik wsparł strażaków walczących z powodzią >>

Podziel się tym wpisem: