Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Cofanie liczników w Oświęcimiu

Cofanie liczników w Oświęcimiu

Od 1 stycznia 2020 r.  policjanci  w celu wyeliminowania „kręcenia liczników”, weryfikują stan drogomierzy w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

W poniedziałkowy poranek /13.01. 2020 r./ na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu  policjanci z oświęcimskiej drogówki  zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Passat, za którego kierownicą siedział 52 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. W trakcie czynności zgodnie z nowymi uprawnieniami, policjanci sprawdzili również aktualny stan drogomierza, który wynosił 327 138 km. Mundurowi zweryfikowali te dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów, uzyskując  informację, że stan licznika kontrolowanego auta podczas ostatniego badania technicznego był wyższy i wynosił 370 000 km. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika w chwili kontroli drogowej jest niższy o 42 862 km od stanu z ubiegłego roku.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na zmianie wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru, sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy będą wyjaśniać okoliczności w jaki sposób doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Piraci drogowi przyłapani na nadmiernej prędkości >>

Podziel się tym wpisem: