Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Decyzja w sprawie przesunięcia terminu Komunii Świętych i Bierzmowania

Decyzja w sprawie przesunięcia terminu Komunii Świętych i Bierzmowania

Pandemia wprowadziła ogromne zmiany w życiu wszystkich ludzi. Ale co z sakramentem Komunii Świętej i Bierzmowania? Archidiecezja Krakowska wydała w tej sprawie komunikat.

Pandemia wprowadziła ogromne zmiany w życiu wszystkich ludzi. Wprowadzone ograniczenia i ogólnopolska akcja #ZostańWDomu nie dotyczą tylko życia codziennego człowieka, ale również tych wydarzeń, które w tym życiu są wyjątkowe i zdarzają się tylko raz. Wiele Par Młodych było zmuszonych do odwołania wesel, inni musieli zrezygnować z zaplanowanych większych i mniejszych przyjęć ale co z sakramentem Komunii Świętej i Bierzmowania? Archidiecezja Krakowska wydała w tej sprawie komunikat.

Celebracja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania, które są zaplanowane na kwiecień i maj, będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii – informuje ks. dr Andrzej Kielian, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na organizację tego typu uroczystości do momentu odwołania stanu epidemii i przywrócenia swobody organizacji wydarzeń zbiorowych przy zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i osobom starszym z rodziny, które są narażone na infekcje wirusowe.

Terminy uroczystości przewidziane na pierwszą połowę maja powinny być przesunięte o co najmniej kilka tygodni. Natomiast jeszcze jest za wcześnie na udzielenie konkretnej i wiążącej odpowiedzi. Księża proboszczowie, w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, mogą wyznaczyć inną datę uroczystości, biorąc jednak pod uwagę opinie rodziców i rozwój sytuacji epidemicznej w kraju oraz zarządzenia władz państwowych.

Źródło: Archidiecezja Krakowska.

Zobacz również << Parafia w Brzeźnicy poprowadzi Mszę Świętą przez Internet >>

Podziel się tym wpisem: