Droga z Przytkowic do Leńcz gładka jak stół

Droga z Przytkowic do Leńcz gładka jak stół

Trasa łącząca te dwie miejscowości zmieniła się nie do poznania.
  • 7 lipca, 2020
  • 09:02
Foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Teraz jazda pomiędzy Leńczami a Przytkowicami jest czystą przyjemnością. Zakończono bowiem generalny remont tej trasy na odcinku o długości 1,4 km.

 

Jezdnia została poszerzona, doczekała się gładkiego asfaltu, a pod nią powstała nowa kanalizacja deszczowa. Wybudowano także chodnik i przystanki autobusowe oraz wykonano zjazdy na posesje. Przy okazji władze gminy zadbały o aktualizację organizacji ruchu na drodze i zamontowanie urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Całość prac kosztowała ponad 2,7 mln zł. Niemało, ale Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej pozyskał na ten cel dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyniosła ona prawie 2,2 mln zł.

Warto dodać, że ostatnio gmina Kalwaria Zebrzydowska zdobyła z tego samego źródła dofinansowanie kolejnych inwestycji drogowych. To kwota prawie 1,4 mln zł, która pokryje 50 % kosztów modernizacji sporych odcinków dwóch dróg. Jedna z nich to ul. Piłsudskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie przebudowana na długości około 520 metrów. Druga droga znajduje się w Zebrzydowicach, w części wsi zwanej Stroną Proboszczową. Zaplanowano tam remont na odcinku 680 m.

Zobacz również: Dla córeczki walczy o życie

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook