Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Druhowie z Gorzenia Górnego zbierają na nowy samochód

Druhowie z Gorzenia Górnego zbierają na nowy samochód

Strażacy wierzę, że nie zabraknie ludzi dobrej woli.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzeniu Dolnym powstała w 1956 roku. W 2021 roku będzie obchodzić jubileusz 65-lecia istnienia. Jednostka, leży w malowniczej miejscowości na Dzwonku, u szczytu góry Goryczkowiec, obok Wadowic.

Obecnie  służbę w OSP Gorzeń Dolny pełni 30 strażaków, którzy aktywnie, na miarę swoich możliwości, angażują się w działalność jednostki. Strażacy są dysponowani do różnego typu działań ratowniczych, które są w znacznym stopniu utrudnione z powodu wysłużonych samochodów, które zawsze były pozyskiwane z własnych środków jako samochody używane.

Nie mając samochodu ratowniczo-gaśniczego z prawdziwego zdarzenia strażacy nie mają możliwości wyjeżdżać do większości akcji. Jednostka posiada sędziwego Żuka i Gazelę.

Strażacy z OSP Gorzeń Dolny są zapleczem Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Działania jednostki coraz częściej idą w kierunku poszukiwań osób zaginionych. Stąd też naszym celem jest zakup samochodu, który umożliwiłby prace ratowników zwłaszcza w trudnym, górzystym terenie oraz w czasie pandemii SARS-CoV-2 na transport mieszkańców do punktów szczepień.

Zarząd OSP Gorzeń Dolny od kilku lat angażuje młodzież z terenu jednostki. Obecnie 28 młodych adeptów w wieku od 6 do 18 lat należy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Główny nacisk podczas szkoleń kładziony jest na współpracę młodzieży ze sobą, ochronę przeciwpożarową oraz przygotowanie do ratownictwa medycznego. MDP chętnie organizuje pokazy dla swoich kolegów i koleżanek prezentując umiejętności zgodnie z nauką naszego Rodaka św. Jana Pawła II, który mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Dlatego  druhowie zwracają się o pomoc, wsparcie zakupu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4.  Koszt to ok 350 tys. zł wraz z zabudową.

Tutaj można Wpłacać na zakup samochodu:

https://zrzutka.pl/8xeam8

 

Zobacz więcej: Nowa auta dla strażaków. Będzie bezpieczniej

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x