Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dwa nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Małopolsce [Aktualizacja]

Dwa nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Małopolsce [Aktualizacja]

Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z Krakowa: kobiety w sile wieku i młodego mężczyzny.

AKRUALIZACJA Godz. 21.00

Kolejne dwie osoby zarażone koronawirusem..

Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 również u mieszkanki powiatu limanowskiego. Jest ona w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie, gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 33 osób.

Polsce (23.03) jest 749 potwierdzonych przypadków zachorowań na Covid-19 w tym niestety 8 osób nie udało się uratować. Ich stan był od początku bardzo poważny, między innymi z powodu chorób współistniejących.

AKTUALIZACJA Godz 13.10

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób.

Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, z powiatu krakowskiego. Jego stan jest dobry. Przebywa w izolacji domowej. Drugi przypadek to również mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego. I jego stan jest dobry, będzie przebywał w izolacji domowej.

Ponadto dwie zakażone osoby pochodzą z powiatu dąbrowskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). Obydwoje są w dobrym stanie, pozostaną w izolacji domowej.

Informacja z godziny 8.30

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, niepochodzący z Małopolski, który przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju. Decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych około 200 osób przebywających w Szpitalu zostało objętych kwarantanną. Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z Krakowa: kobiety w sile wieku i młodego mężczyzny.

Wszystkie trzy osoby są w stanie dobrym, zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zobacz również << Ważna informacja od ZUSu. Zostały uruchomione dodatkowe numery telefonów >>

Podziel się tym wpisem: