Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dwóch nietrzeźwych kierowców i cofnięty licznik. Podsumowanie piątkowego wieczoru

Dwóch nietrzeźwych kierowców i cofnięty licznik. Podsumowanie piątkowego wieczoru

Między 21 a 22 lutego policjanci z kalwaryjskiego komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy brali udział w działaniach pn. „Ostatki”.

Między 21 a 22 lutego policjanci z kalwaryjskiego komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy brali udział akcji pn. „Ostatki”. W trakcie działań na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu poddano 466 kierowców, z których 1 kierował w stanie nietrzeźwości. Policjanci ujawnili również kierującego pod wpływem środków odurzających oraz niezgodność podczas kontroli liczników.

21 lutego, tuż po godz. 20 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który jak się okazało wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu. 32-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Około godziny 22 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Renault. 22-latek  prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło przeprowadzone badanie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Z kolei 22 lutego, po 2 godzinie policjanci ujawnili niezgodność podczas kontroli licznika. Zatrzymane BMW miało cofnięty licznik o 2190 km. W trakcie kontroli drogomierz wskazywał 242 860 km, natomiast po sprawdzeniu w systemie okazało się, że samochód podczas badania technicznego w styczniu 2020 roku miał na liczniku 245 050 km. Policjanci w trakcie prowadzonego postępowania będą ustalać w jakich okolicznościach powstała różnica we wskazaniach urządzenia pomiarowego i kto ponosi odpowiedzialność za tę niezgodność.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Nocny pożar zakładu stolarskiego w Sułkowicach >>

 

Podziel się tym wpisem: