Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dźgnął żonę nożem. Grozi mu 8 lat więzienia

Dźgnął żonę nożem. Grozi mu 8 lat więzienia

Mężczyzna próbował uciec. Policjanci szybko go znaleźli.

W nocy z 4/5 stycznia br. , tuż przed godz. 1, policjanci zostali powiadomieni przez ratowników medycznych o udzieleniu pomocy 45 – letniej mieszkance osiedla Zasole w Oświęcimiu. Kobieta  posiadała ranę kłutą klatki piersiowej o długości 1 cm. Z  opinii lekarzy wynikało również, że  rana nie zagrażała życiu.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej 52 – letni mąż, który zbiegł z miejsca zdarzenia. W związku z powyższym rysopis mężczyzny natychmiast został przekazany wszystkim patrolującym miasto służbom. W niespełna pół godziny jeden z patroli dostrzegł 52 – latka na terenie jednego z pustostanów przy ulicy Leszczyńskiej. W trakcie zatrzymania kilkakrotnie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy, lecz szybko trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu.

6 stycznia br. podejrzany wraz zebranymi przez policjantów dowodami został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, użycia groźby karalnej oraz znieważenia policjantów. Ponadto  zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania,  zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także policyjny dozór.

Za uszkodzenie ciała grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, za groźbę karalną grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Uciekła z miejsca zdarzenia. Miała ponad 3 promile alkoholu we krwi >>

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x