Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

IX edycja Jarmarku Świętojańskiego w Kętach

IX edycja Jarmarku Świętojańskiego w Kętach

Już po raz dziewiąty podziwialiśmy lokalne rękodzieła i degustowaliśmy regionalne potrawy.

Za nami IX edycja Jarmarku Świętojańskiego na Rynku w Kętach. Rodziny z dziećmi wykorzystały piękne niedzielne popołudnie aby spędzić wspólnie czas przy muzyce i smakując regionalnych przysmaków. Rynek zapełniony był po brzegi straganami z rękodziełami i atrakcjami nie tylko dla najmłodszych. Na licznych stoiskach otwartych można było nabyć m. in. ręcznie wykonaną biżuterię, wyroby z drewna i wikliny, serki wędzone, miody i wyroby pszczelarskie, a także domowe ciasta.

Całości przygrywały lokalne zespoły muzyczne i taneczne. Jako pierwsi wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z OSP Witkowic. Występy trwały prawie do wieczora, na scenie mogliśmy zobaczyć  Grupę taneczną Pszczółki z Nowej Wsi, dzieci ze SP nr 1 w Kętach – klasa 1e, ZSP nr 3 w Kętach – klasy 5-6, ZSP w Witkowicach – klasa 7a, zespół „Świętojanki” z SP nr 1 w Kętach, Solistki z SP w Nowej Wsi, Studio Piosenki z Krakowa ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Chór „Głos Serca” z parafii pw NSPJ oraz Zespół Wokalno-taneczny „Wlóczykije”. W między czasie można było uczestniczyć w nauce tańca dworskiego, nauce kaligrafowania piórem gęsim na papierze oraz obejrzeć pokaz rzeźbiarstwa w drewnie na żywo.

Do organizacji przyłączyły się gminne fundacje i stowarzyszenia, które czynne uczestniczyły w wydarzeniu: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, Towarzystwo Miłośników Kęt, Gminna Biblioteka Publiczna, Muzeum w Kętach, Stowarzyszenie KMBA, Kęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku Sekcja Rękodzieła GUSTOWNIA oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kęt i Bulowic.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x