Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ekointerwencje w Kalwarii. Mieszkańcy walczą ze smogiem

Ekointerwencje w Kalwarii. Mieszkańcy walczą ze smogiem

Najwięcej przesłanych informacji dotyczyło odpadów w domowych piecach i kominkach.

Od czasu uruchomienia formularza ekointerwencji w marcu ubiegłego roku Małopolanie łącznie przesłali ponad 1400 próśb o pomoc i kontrolę. W samej gminie Kalwaria Zebrzydowska napłynęło ich 64. Jest to 4 miejsce co do ilości zgłoszonych interwencji w Małopolsce.

Najwięcej przesłanych informacji dotyczyło odpadów w domowych piecach i kominkach. Pozostałe mówiły o eksploatacji instalacji lub spalaniu paliw niezgodnych z uchwałą antysmogową, naruszeniach przepisów ochrony środowiska przez przedsiębiorców, oraz innych naruszeniach przepisów ochrony środowiska.

Z komina wydobywa się czarny, czasem żółtawy dym. Koło domu nie da się przejść, cała ulica jest zadymiona” – jeden z fragmentów nadesłanych zgłoszeń.

Problemy z zanieczyszczonym powietrzem niestety nie są dla nikogo nowością. W każdej gminie jest niemalże ten sam problem. Warto walczyć z zanieczyszczonym powietrzem, którym wszyscy oddychamy. Mamy nadzieję, że podobnych zgłoszeń będzie już coraz mniej i że mieszkańcy zrozumieją skale problemu.

Formularz ekointerwencji jest dostępny na stronie: powietrze.malopolska.pl. Za jego pośrednictwem mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać wszelkie przypadki łamania przepisów środowiskowych.

 

Zobacz również << W Kalwarii dbają o czyste powietrze >>

Podziel się tym wpisem: