Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ekspresowe tempo prac przy budowie mostu w Choczni

Ekspresowe tempo prac przy budowie mostu w Choczni

Bardzo szybko biegnie budowa mostu w Choczni. Po trzech miesiącach od rozpoczęcia nowa żelbetowa konstrukcja na Choczence jest już praktycznie gotowa. Do zrobienia pozostało już tylko położenie nawierzchni na nowej przeprawie oraz przebudowa drogi dojazdowej z nowymi chodnikami i asfaltem. Ukończoną inwestycję ujrzymy w lipcu.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Budowlany Most-BUD z Bielska-Białej. Jest o dwa metry szerszy i ponad cztery metry dłuższy od swojego „poprzednika”, który został rozebrany w styczniu br.

Przed remontem, most ten był najgorszym w całej Gminie Wadowice a jego stan groził katastrofą budowalną, dlatego był zamknięty dla ruchu od 8 lat. Most łączy ulicę Główną oraz Białą Drogę w Choczni. W ramach zadania wykonawca umocnił także brzegi Choczenki na długości 11 metrów. Koszt całego zadania wynosi 955 tysięcy złotych, z czego blisko połowę – 422 tysiące złotych Gmina Wadowice pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodatkowo na krajówce w Kleczy Dolnej budowane są dwa położone bardzo blisko siebie mosty, usytuowane obok tamtejszej szkoły. Cały czas trwa również remont mostu na Skawie w Wadowicach.

Oba przedsięwzięcia za łączną kwotę ponad 20 milionów złotych, przy stałej współpracy z Gminą Wadowice, wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: UM Wadowice.

Zobacz również << Sesja w Wadowicach odbyła się w wyjątkowych warunkach. Podjęto ważne decyzje >>

Podziel się tym wpisem: