Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Gigantyczne fundusze na remont linii kolejowych. Więcej pociągów z Krakowa do Bielska – Białej

Gigantyczne fundusze na remont linii kolejowych. Więcej pociągów z Krakowa do Bielska – Białej

Niedawno pisaliśmy o dużych inwestycjach na małopolskiej kolei i zdobycia przez spółkę PKP PLK – 716 mln zł, na modernizację sieci kolejowej.

Dzisiaj w Krakowie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na modernizację ostatniego, środkowego odcinka kolejowej „zakopianki”, z Suchej Beskidzkiej do Chabówki. Prace za ponad  587 mln zł wykona Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej do 2023 roku.

Za przeszło 129 mln zł Skanska S.A. zmodernizuje odcinek linii kolejowej 117, pomiędzy Wadowicami a Andrychowem. PLK zaplanowały nową mijankę w Barwałdzie Średnim, dzięki której przewoźnicy na tej trasie będą mogli uruchomić dodatkowe pociągi. Istniejący przystanek zostanie przesunięty bliżej centrum miejscowości. Powstanie nowy przystanek w Wadowicach, w rejonie osiedla Podhalanin. Wykonawca wymieni przeszło 11 km torów i sieci trakcyjnej, zmodernizuje 5 przystanków (m.in. w Choczni, Choczni Górnej i Inwałdzie)  oraz stację w Andrychowie. Poprawi się bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Dzięki modernizacji zwiększy się prędkość pociągów do 80 km/h. Zgodnie z umową wykonawca będzie miał 30 miesięcy na dokończenie prac budowlanych.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x