Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Głos wdzięczności dla Jana Pawła II na Jego 100. rocznicę urodzin

Głos wdzięczności dla Jana Pawła II na Jego 100. rocznicę urodzin

Dom Rodzinny Jana Pawła II zaprasza do wspólnego śpiewu "Barki".

Równo 100 lat temu, w Wadowicach w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) przyszedł na świat Karol Wojtyła. Dom Rodziny Jana Pawła II chce by pamięć o nim była wciąż żywa, a słowa wcielane w życie. Dlatego 18 maja 2020 minie dokładnie sto lat od dnia, gdy na świat przyszedł jeden z największych Polaków, który zmienił oblicze świata. Muzeum wierzy, że w tych dniach Polska zjednoczy się od Bałtyku po Tatry i połączymy swoje głosy aby wyrazić swoją wdzięczność śpiewając „Barkę”.

Nie wiemy, jak będzie się rozwijała sytuacja w naszym kraju, ale mimo wszystko staramy się, aby setne urodziny Papieża, które będziemy obchodzić już 18 maja, naprawdę wybrzmiały. Dokładnie: wybrzmiały. W duchu wdzięczności chcemy 18 maja o godz. 17:00 zatrzymać się na chwilę i zaśpiewać „Barkę” – jedną z ulubionych pieśni papieża. Jan Paweł II wspominał, że to właśnie ona wyprowadziła go z ojczyzny i towarzyszyła mu na pamiętnym konklawe – czytamy na stronie Muzeum papieskiego.

Ograniczenia spowodowane epidemią sprawiają, że uroczystość nie będzie mogła odbyć się ani w parafiach, ani na rynkach miast. Jednak możemy śpiewać w domach, na balkonach, w ogrodach i lasach!

Podzielcie się z nami swoimi aranżacjami, niezależnie czy będziecie „Barkę” śpiewać, tańczyć, grać czy po prostu recytować. Przez cały miesiąc można to zrobić na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/742408482845528, a także oznaczając fanpage (@domjp2) lub #jestemwdzieczny w waszych Facebookowych profilach.

Dzielmy się dobrem! Niech cała Polska, a nawet świat, zjednoczy się wyrażając wdzięczność za życie i świętość Jana Pawła II.

Zobacz również << Ciekawa inicjatywa uczniów na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II >>

Podziel się tym wpisem: