Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Gmina Kalwaria zorganizowała ferie pełne atrakcji

Gmina Kalwaria zorganizowała ferie pełne atrakcji

Całotygodniowy wypoczynek w obu szkołach cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

W dniach 27-31 stycznia 2020 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich brali udział w półkoloniach zimowych. Spędzony czas był bardzo aktywny . Dzieci wyjechały na basen kryty do Wadowic. Odwiedziły także można lodowisko „Biały Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej, a następnie zwiedziły Komisariat Policji. Wspólnie pojechali także do kina a następnego dnia odbywały warsztaty w szkole, gdzie wykonywali figurki z masy solnej, robili zabawki z butelek oraz piekli i dekorowali ciasteczka. Na koniec dzieci wykonały wspólną „kronikę wspomnień”.

Również w Stanisławiu Dolnym zorganizowano półkolonię w tym terminie, w której wzięło udział 45 dzieci z klas I–V. W trakcie zimowego wypoczynku uczniowie brali udział m. in. w warsztatach,  rozgrywkach sportowych i w zabawach w parku rozrywki w Lalandii w Barwałdzie Górnym. Dzieciaki udały się do Wadowic odwiedzić Państwową Straż Pożarną w Wadowicach, a Tam zapoznali się z pracą strażaka, zobaczyli sprzęt gaśniczy oraz samochody strażackie. Zobaczyli również przykładowy wyjazd zastępu strażackiego na akcję. Zorganizowany został także wyjazd do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Tam dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Miasto przyszłości. Na koniec dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności pływania na krytej pływali w Wadowicach.

Całotygodniowy wypoczynek w obu szkołach cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych im formach zajęć. Mamy nadzieję że szkoły w innych gminach w równie kreatywny sposób spędziły ferie zimowe wraz ze swoimi uczniami.

 

Zobacz również << Coraz więcej turystów w powiecie wadowickim. Kalwaria wśród rekordzistów >>

Podziel się tym wpisem: