Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Gmina Spytkowice pozyskała dofinansowanie na drugi etap budowy żłobka

Gmina Spytkowice pozyskała dofinansowanie na drugi etap budowy żłobka

"Maluch+" to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

W ubiegłym tygodniu Gmina Spytkowice otrzymała promesę na realizację drugiego etapu utworzenia żłobka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Spytkowicach. Inwestycja realizowana jest w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch+ 2020”Wartość pozyskanego dofinansowania to 648 767,20 zł. Powyższa kwota stanowić będzie częściowe sfinansowanie zarówno wydatków inwestycyjnych tj. robót budowlanych, wykonania instalacji wewnętrznych oraz wyposażenia budynku, jak i wydatków bieżących związanych z funkcjonowaniem żłobka.

– Tylko pozyskanie środków zewnętrznych pozwala naszej Gminie na ciągły rozwój. Jesteśmy skuteczni w tym względzie, dlatego od wielu lat bardzo dużo się u nas dzieje. Dzięki takim inwestycjom spełniamy oczekiwania Mieszkańców naszej Gminy, a jednocześnie realizuję program z jakim rozpoczynałem tę kadencję samorządu – komentuje Wójt Gminy Mariusz Krystian.

“Maluch+” to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów, którego celem jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki dla najmłodszych dzieci. To kolejna edycja, w której o wsparcie w tym zakresie mogły ubiegać się gminy, samorządy województwa, powiaty oraz podmioty inne niż jednostki samorządu terytorialnego. W ramach programu w 2020 roku do województwa małopolskiego trafiło na chwilę obecną ponad 30 milionów złotych. Dzięki temu utworzone zostaną 2622 nowe miejsca w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów.

 

Zobacz również << Spytkowice w czołówce gmin selektywnie zbierających odpady >>

Podziel się tym wpisem: