Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zwycięzcy etapu gminnego będą konkurować z innymi drużynami na szczeblu powiatowym.

4 marca br. w ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęły się eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięli w nim udział uczniowie z gminy Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona i Stryszów.

5 marca konkurs rozegrał się w ZSP w Wieprzu, gdzie rywalizowali uczniowie z gminy Wieprz i Andrychów, z kolei 9 marca w ZSP w Spytkowicach, gdzie konkurowali ze sobą uczniowie z terenu gminy Brzeźnica i Spytkowice.

Pierwszym etapem turnieju była część teoretyczna. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych, gdyż ich zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy. Drugim etapem była konkurencja praktyczna  z zakresu udzielania pierwszej pomocy, natomiast w trzecim etapie uczestnicy prezentowali swoje umiejętności na przygotowanym torze przeszkód, który pokonywali na rowerach.

Głównym celem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest podnoszenie poziomu wiedzy wśród dzieci i młodzieży, pozwalające na odpowiedzialne korzystanie z sieci komunikacyjnej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Przed nami kolejne rozgrywki gminne, które odbędą się 11 marca w SP w Świnnej Porębie. Rywalizować ze sobą będą uczniowie z gminy Mucharz, Tomice i Wadowice. Zwycięzcy etapu gminnego będą konkurować z innymi drużynami na szczeblu powiatowym.

Źródło: Policja. 

Zobacz również << Półfinały Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej dobiegły końca >>

Podziel się tym wpisem: