Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Grupa Speed zatrzymała prawo jazdy 44-latkowi na trzy miesiące

Grupa Speed zatrzymała prawo jazdy 44-latkowi na trzy miesiące

Kierowca nie bacząc na porę roku i zmienne warunki drogowe oraz brak chodnika, znacznie przekroczył prędkość, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

W dniu 2 marca 2020 w Osieku policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW, który nie bacząc na porę roku i zmienne warunki drogowe oraz brak chodnika, znacznie przekroczył prędkość, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (02.03) w Osieku, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 18.00 na ulicy Beskidzkiej zmierzyli prędkość,  z jaką jechał kierowca samochodu marki  BMW. Miernik prędkości wskazał 115 km/h, przy obowiązującej prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 44 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości o 65 km/h policjanci ukarali mężczyznę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Jednakże zawsze jest pora, aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i bezpieczny. Warto o tym pamiętać zanim dojdzie do zdarzenia drogowego.  Zapewniają, również że w dalszym ciągu będą skutecznie eliminować z dróg tych, którzy stwarzają  zagrożenie.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Policjant udowodnił, że na służbie jest się cały czas. Uratował życie 30-latce >>

Podziel się tym wpisem: