Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Handlowe niedziele w grudniu

Handlowe niedziele w grudniu

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele dopuszcza tylko jedną niedzielę handlową miesięcznie. Grudzień jest miesiącem wyjątkowym. W które niedziele będziemy mogli zrobić zakupy?
Foto: Photo on Foter.com.

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele, która weszła w życie i obowiązuje od 1 marca 2018 roku, w 2019 roku zakupy będą możliwe tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Grudzień jest miesiącem wyjątkowym ze względu na święta Bożego Narodzenia. Z tego powodu będziemy mieli aż 3 handlowe niedziele:

  • 15 grudnia,
  • 22 grudnia,
  • 29 grudnia.

Od zakazu są oczywiście pewne wyjątki. Dotyczą one sfery zdrowia czy życia ludzi i zwierząt, a nawet turystyki. W niedziele mogą być otwarte np. stacje benzynowe czy sklepy z dewocjonaliami, apteki, przychodnie weterynaryjne oraz punkty handlowe na dworcach czy na lotniskach (strefy wolnocłowe). Zakazem objęte jednak będą duże sklepy i centra handlowe.

Osoby, które już teraz mają problemy z zaplanowaniem zakupów, będą musiały liczyć się z jeszcze większymi utrudnieniami. W 2020 roku będzie tylko 7 handlowych niedziel.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x