Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

II poziom referencyjny dla Oddziału Noworodków I Wcześniaków ZZOZ w Wadowicach

II poziom referencyjny dla Oddziału Noworodków I Wcześniaków ZZOZ w Wadowicach

Wadowicki Szpital podnosi swoje kwalifikacje, może leczyć noworodki wymagające intensywnej terapii. To duży krok w zakresie medycyny.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Wadowickiego, od 01.11.2019rOddział Noworodków i Wcześniaków Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach  posiada II poziom referencyjny. Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec podpisała stosowną umowę z MOW NFZ. Oznacza to m.in., że oddział spełnia dodatkowe wymagania dotyczące organizacji udzielania świadczeń oraz wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. W naszym szpitalu mogą być leczone noworodki wymagające intensywnej opieki medycznej, które do tej pory musiały być przekazywane do ośrodków  o wyższym poziomie referencyjnym np. do Krakowa.

Podniesienie do II poziomu referencyjności Oddziału  Noworodków i Wcześniaków  przyczyni się do zapewnienia kompleksowej opieki nad matką i noworodkiem.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x