Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ile osób przebywa w domach, ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem?

Ile osób przebywa w domach, ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem?

Liczba osób objętych kwarantanną rośnie w całym kraju. W powiecie wadowickim na szczęście przyrost jest stosunkowo niewielki.

Liczba osób objętych kwarantanną rośnie w całym kraju. W powiecie wadowickim na szczęście przyrost jest stosunkowo niewielki. Jednak to się może zmienić, ze względu na ogłoszone dzisiaj nowe obostrzenia w których mowa m. in., że zasady kwarantanny domowej zostaną zaostrzone. Będą nią objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę. Zasady będą obowiązywały osoby, które przebywają w jednym mieszkaniu z osobami kierowanymi na kwarantannę od środy 1 kwietnia 2020.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wadowicach na terenie powiatu wadowickiego w kwarantannie domowej przebywa 486 osób – to o 23 osoby więcej niż 29.03, natomiast w miejscu  kwarantanny  zbiorowej  w Kalwarii Zebrzydowskiej – 16 osób – tutaj bez zmian.  Nadzorem epidemiologicznym objęto w sumie 502 osób. Liczba zakażonych to nadal 5 osób.

Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu wadowickiego będą na bieżąco aktualizowane.

Zobacz również << Decyzja w sprawie przesunięcia terminu Komunii Świętych i Bierzmowania >>

Podziel się tym wpisem: