Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ile osób w naszym powiecie łamie nowe przepisy?

Ile osób w naszym powiecie łamie nowe przepisy?

Niestety zdarzają się osoby, które świadomie je łamią, dlatego muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Mundurowi codziennie sprawdzają czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Umundurowani policjanci podjeżdżają pod adres, gdzie osoba objęta kwarantanną powinna przebywać, następnie korzystając ze służbowego telefonu komórkowego bądź domofonu nawiązują z nią kontakt. Proszą, aby pokazała się w oknie, co umożliwia weryfikację. Osoba rozpytywana jest również m.in. o stan zdrowia i bieżące potrzeby, a następnie informacje trafiają do służb sanitarnych.

Do tej pory w naszym powiecie 13 osób złamało tego rodzaju ograniczenie. Zazwyczaj osoby te wychodziły do sklepu, najczęściej kupić alkohol i papierosy, ale także na spacer do lasu. Wobec wszystkich tych osób, które nie zważając na powagę sytuacji złamały przepisy, aktualnie prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 KW  za co mogą zostać ukarane grzywną.

Ponadto policjanci ujawnili na terenie naszego powiatu wykroczenia w związku z zakazem grupowania się osób. Na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska 3 mężczyzn urządziło sobie spotkanie w rejonie jednej z posesji. W związku z naganną postawą mężczyźni odpowiedzą z art. 54 KW mówiącym o tym, że osoba, która wykracza przeciwko wydanym przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych może zostać ukarana grzywną. Natomiast w poniedziałek (06.04) policjanci ujawnili grupę 5 osób wypoczywających w rejonie Jeziora Mucharskiego. 20-latkowie zostali ukarani mandatami.

Informację o złamanych obostrzeniach policjanci przekazali do miejscowego sanepidu, który może nałożyć na osoby grzywnę w wysokości do 30 000 złotych.

Ponownie apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Zostań w domu!

Źródło: Policja.

Zobacz również << Prawie 100 interwencji policji w trakcie weekendu >>

Podziel się tym wpisem: