Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ilość zakażonych COVID-19 wzrasta, w Małopolsce nadal tylko 1 przypadek

Ilość zakażonych COVID-19 wzrasta, w Małopolsce nadal tylko 1 przypadek

Obserwując sytuację epidemiczną w całym kraju, ilość przypadków zakażeń koronawirusa stale rośnie.

Obserwując sytuację epidemiczną w całym kraju, ilość przypadków zakażeń koronawirusa stale rośnie. Obecnie chorobę COVID-19 wykryto u 111 osób w Polsce z czego 3 osoby niestety zmarły. Ogólnopolskie media przekazały jednak także optymistyczną wiadomość – 13 osób z zakażonych wyzdrowiało, zatem daje to nadzieję na coraz lepsze efekty, gdyż służby są coraz bardziej sprawne i coraz bardziej doświadczone.

W związku z wprowadzonymi nakazami zarówno granice jak i ulice miast są puste. Mieszkańcy na portalach społecznościowych wspierają się nawzajem i zachęcają w ramach akcji “Zostań w domu” do zaniechania aktywności na mieście. Skutki są zauważalne. Wszędzie cicho, co jak obserwujemy przynosi efekty i w Małopolsce nadal utrzymuje się tylko 1 osoba zakażona koronawirusem.

Przypomnijmy, że piątek (13.03) wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego w Polsce co skutkowało zamknięciem wszystkich centów handlowych, restauracji oraz zakazano organizacji większych skupisk ludzi jak 50 osób. Obiekty gastronomiczne mogą świadczyć przez kolejne 10 dni tylko usługi „na dowóz”, a od północy, każdy kto przekroczy granice kraju (z wyjątkiem osób, które pracują za granicą, a mieszkają w Polsce i są zmuszeni do codziennego przekraczania granicy) będzie musiał przejść obowiązkową kwarantannę 14 dni.

Zobacz również << Foliowe bariery w Aptekach w Andrychowie. Skuteczna walka z koronowirusem? >>

Podziel się tym wpisem: