Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Istny Karambol. Jedyną poszkodowaną była piesza, która przewróciła się na chodniku

Istny Karambol. Jedyną poszkodowaną była piesza, która przewróciła się na chodniku

Policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku z 15 kolizjami drogowymi, do których w niespełna dwie godziny doszło na terenie powiatu oświęcimskiego.

O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy kolizji do której doszło tuż po godzinie 9.00 na ulicy Piastowskiej w Chełmku. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Chełmka kierując samochodem marki Chevrolet zatrzymał się w rejonie przejścia dla pieszych, aby wraz z pasażerką udzielić pomocy pieszej, która wywróciła się na chodniku. Po zatrzymaniu się kierujący włączył światła awaryjne i zamierzał wysiąść z pojazdu, aby ruszyć z pomocą leżącej na chodniku kobiecie. Jadący za nim samochód ciężarowy marki Man nie zdołał jednak w porę bezpiecznie wyhamować w wyniku czego bokiem uderzył w tył chevroleta.  Jadący za nimi kierowca autobusu marki Renault, próbując ominąć pojazdy, zjechał z jezdni uderzając w witrynę sklepową, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała ciężarówka marki Mercedes Benz, której kierowca również próbując uniknąć najechania na pojazdy zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.

W wyniku tego poważnie wyglądającego zdarzenia żaden z trzydziestu pasażerów autokaru, ani też żaden z kierowców i ich pasażerów nie odniósł obrażeń ciała. Natomiast do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło 71 – letnią mieszkankę Chełmka, która pośliznęła się na chodniku.

Powyższe zdarzenie zarejestrowała kamera znajdująca się na budynku Komisariatu Policji w Chełmku. Nagranie znajduje się na stronie http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/film-z-karambolu-w-chelmku-nagranie-ku-przestrodze-kierowcow-0

Policjanci przypominają, że w okresie zimowym podobne, radykalnie  trudne warunki drogowe mogą zdarzyć się w każdej chwili. Dlatego apelują  o ostrożność i uwagę za kierownicą , a także dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze. Bądźmy ostrożni i kierujmy się rozsądkiem jeszcze przed szkodą.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x