Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Jaszczurowa. Podrzucili śmieci, ale nagrały ich kamery

Jaszczurowa. Podrzucili śmieci, ale nagrały ich kamery

Wywiną się od kary, jeżeli dobrowolnie skontaktują się z Urzędem Gminy.

Jeśli sprawcy podrzucania śmieci w Jaszczurowej nie zgłoszą się do wójt gminy Mucharz Renaty Galary, będą musieli tłumaczyć się policji. Nagrały ich kamery monitoringu, umieszczone przy tamtejszym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów.

 

PSZOK w Jaszczurowej czynny jest raz w miesiącu, przez pięć godzin dziennie. Można tam przywozić opady komunalne zbierane w sposób selektywny, wielkogabarytowe i biodegradowalne, a także zepsuty sprzęt elektroniczny i elektryczny, przeterminowane lekarstwa, środki ochrony roślin, zużyte baterie, opony z samochodów osobowych oraz drobne materiały budowlane. Najbliższa okazja taka okazja nadarzy się 21 sierpnia od 13.00 do 18.00.

Nie należy oddawać do PSZOK-u śmieci zmieszanych, które odbierane są bezpośrednio sprzed posesji. W gminie Mucharz od kwietnia do września odbywa się to dwa razy w miesiącu. Nie wolno też podrzucać odpadów w dniach, kiedy PSZOK jest zamknięty, a niestety czasem się to zdarza. Ostatnio kamery monitoringu zarejestrowały dwie takie sytuacje. Do obu doszło 9 sierpnia.

Tuż po 5.00 młody mężczyzna przyniósł niebieski worek wypełniony niesegregowanymi śmieciami i przerzucił go przez ogrodzenie PSZOK-u. W pięć godzin później przed obiekt nadjechało granatowe mitsubishi na suskich rejestracjach. Jego kierowca wyładował z bagażnika kilka worków z materiałami budowlanymi.

Urząd Gminy w Mucharzu informuje, że w obu przypadkach trwają czynności wyjaśniające. Ale sprawcy podrzucania śmieci nie zostaną ukarani, o ile dobrowolnie skontaktują się z wójt Renatą Galarą, aby polubownie załatwić sprawę. Jeśli nie zrobią tego do 17 sierpnia, urzędnicy przekażą nagrania z monitoringu policji. (eł)

 

 

Zobacz również: Koniec z dzikimi wysypiskami w lasach?

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x