Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Jedyne takie w okolicy. Kino Sensoryczne w Kętach

Jedyne takie w okolicy. Kino Sensoryczne w Kętach

To wyjątkowa okazja do skorzystania z oferty. Miejsca ograniczone.

W Domu Kultury w Kętach odbędzie się wyjątkowy seans przygotowany dla najmłodszych widzów ze spektrum autyzmu. To jedyne takie miejsce gdzie seans jest niemalże indywidualnie przygotowany pod odbiorców. Fundacja Pomoc Autyzm wspiera kina lokalne w rozwijaniu oferty seansów przyjaznych osobom ze spektrum autyzmu. ​ Najbliższy seans przyjazny sensoryczne: “Śnieżka i fantastyczna siódemka”, 23.02.2020 r. (niedziela), godz. 13:00.

Jak wygląda taki seans?

– Natężenie oświetlenia oraz dźwięku jest zmienne, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom,

– nie ma reklam, by nie rozpraszać uwagi widzów,

– w trakcie seansu można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, czy też wędrować po sali.

Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.

Bilety w cenie 10 zł, a dla jednego z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej przygotowano wejściówkę bezpłatną. Pozostałych widzów zapraszamy na seanse w cenie regularnej.

Zapraszamy do kontaktu!
​poczta@domkultury.kety.pl, tel.: 33 833 86 78

 

Podziel się tym wpisem: