Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Jakie działania prewencyjne przed zakażeniem SARS-CoV-2 stosuje Kalwaria?

Jakie działania prewencyjne przed zakażeniem SARS-CoV-2 stosuje Kalwaria?

Między innymi Gmina Kalwaria Zebrzydowska prosi o wstrzymaniem się z osobistym załatwianiem spraw w Urzędach.

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego na terenie całej gminy.

Dodatkowo Kalwaria wydała prośbę

Prosimy o ograniczenie lub odłożenie osobistych wizyt w urzędzie do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej i możliwości świadczenia obsługi w pełnym zakresie kadrowym. Prosimy również o sprawdzenie, które sprawy można załatwić poprzez e-mail (sekretariat@kalwaria.zebrzydowska.pl), jeżeli sprawa jest pilna, skorzystać właśnie z takiej możliwości. Prosimy i zachęcamy do kontaktu z urzędem poprzez e-puap (skrytka: /l16ojdm96j/SkrytkaESP) lub drogą telefoniczną (33 8766 218 lub 33 8766 006).

Wielu urzędników w najbliższych dniach będzie korzystało z prawa opieki nad swoimi dziećmi, ze względu na zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły. Dlatego zalecamy petentom aby wykazali się wyrozumiałością, a także cierpliwością, jeżeli załatwianie spraw urzędowych nie będzie tak sprawne, jak do tej pory.

Zobacz również << Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce >>

Podziel się tym wpisem: