Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kalwarię Zebrzydowską czekają wyjątkowe wydarzenia

Kalwarię Zebrzydowską czekają wyjątkowe wydarzenia

Rok 2020, jest szczególnym czasem dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska. To rok wielkich rocznic.

Rok 2020, jest szczególnym czasem dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska. To rok wielkich rocznic: 400. rocznica śmierci fundatora „Polskiej Jerozolimy” i Kalwarii Zebrzydowskiej, 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W tym roku będziemy świętować 100 lecie “Bitwy Warszawskiej” oraz 30-lecie samorządności.

2020 rok Mikołaja Zebrzydowskiego

Województwo Małopolskie przyznało Gminie Kalwaria Zebrzydowska wsparcie finansowe w wysokości 50 tys. zł z przeznaczeniem na realizację projektów „2020  rok Mikołaja Zebrzydowskiego”. Zostaną zrealizowane bardzo ważne przedsięwzięcia: wydana zostanie monografia Mikołaja Zebrzydowskiego. Przygotowany zostanie film dokumentalny „Polska Jerozolima”, w którym główną postacią będzie Mikołaj Zebrzydowski. Zostanie również wybity medal – kopię z 1601 roku. 17 czerwca odbędzie się Gala Jubileuszowa nawiązująca do postaci fundatora miasta.

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Na dzień  25 czerwca 2020 r w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym zaplanowany został Koncert „W  hołdzie   Ojczyźnie  i  Pani Kalwaryjskiej”. Będzie to wyjątkowy koncert poświęcony Matce Boskiej Kalwaryjskiej, Świętemu Janowi Pawłowi II i Mikołajowi Zebrzydowskiemu. Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo w ogólnopolskiej TRWAM. Przedsięwzięcie jest organizowane wspólnie z Klasztorem OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 Piknik Mundurowy

W dniu 31 maja 2020 roku na terenie stadionu MKS „KALWARIANKA” Gmina Kalwaria Zebrzydowska organizuje „PIKNIK MUNDUROWY”, W czasie pikniku chcemy przypomnieć 100. rocznicę   „Cudu nad Wisłą”. Bitwę, która była jedną z największych i zarazem najważniejszych bitew w historii Polskiego oręża. Było to jednocześnie decydujące starcie w wojnie polsko-rosyjskiej 1920 r. W trakcie „Pikniku Mundurowego” zostanie zaprezentowany sprzęt wojskowy różnych formacji wojsk a także wystąpią najlepsze Polskie Orkiestry Wojskowe

30 lecie samorządu

27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze wybory samorządowe w III Rzeczypospolitej. 6 czerwca 2020 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się obchody jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego.

To nie wszystkie wydarzenia i ważne Jubileusze, które Kalwaria będzie świętować w bieżącym roku. O Szeregu pozostałych będziemy informować na bieżąco.

 

Zobacz również << Coraz więcej turystów w powiecie wadowickim. Kalwaria wśród rekordzistów >>

Podziel się tym wpisem: