Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kalwaria Zebrzydowska walczy z koronawirusem

Kalwaria Zebrzydowska walczy z koronawirusem

Gmina Kalwaria Zebrzydowska dokłada wszelkich starań aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wczoraj (25.03) informowaliśmy, że w dwa z czterech zakażeń koronawirusem w powiecie wadowickim stwierdzono na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Jak informuje Gmina, obecnie na jej terenie zostało objętych 96 osób kwarantanną domową.

Gmina przekonuje, że dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Służby sanitarne docierają do osób, z którymi kontakt miały osoby zakażone, te osoby podobnie jak mieszkańcy części bloku zostaną objęci kwarantanną domową, osoby te zostaną też objęte badaniem na obecność koronowirusa.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że klatka schodowa bloku, w którym zamieszkują osoby zakażone w dniu wczorajszym poddana została dezynfekcji na koszt wspólnoty mieszkaniowej. (…) W trosce o naszych mieszkańców będziemy Państwa informować szczegółowo o sytuacji na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. – Zapewniają władze Gminy.

Ponadto funkcjonariusze Policji będą kontrolować osoby przebywające na kwarantannie domowej, a także kontrolować, zgromadzenia powyżej 2 osób na terenie gminy. Zostali oni zobowiązani do nakładania mandatów na osoby, które nie przestrzegają kwarantanny.

Zobacz również << To w Kalwarii Zebrzydowskiej potwierdzono pierwsze zakażenia koronawirusem >>

Podziel się tym wpisem: