Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Każdy może wziąć udział w wyborze prezentu dla Jana Pawła II

Każdy może wziąć udział w wyborze prezentu dla Jana Pawła II

Jan Paweł II był osobą, która przyjęła Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

W związku z jubileuszem 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II Gmina Kalwaria Zebrzydowska chce przypomnieć postać Wielkiego Polaka Pielgrzyma Kalwaryjskiego i oddać mu należyty hołd. Jan Paweł II był osobą, która przyjęła Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalwaria Zebrzydowska, która rozsławiła  Polską Jerozolimę.

Jednym z takich działań jest organizacja Koncertu „W hołdzie Ojczyźnie i Pani Kalwaryjskiej” w Sanktuarium Kalwaryjskim w dniu 25 czerwca 2020 r. Będzie to wyjątkowe widowisko poświęcone Matce Boskiej Kalwaryjskiej, Świętemu Janowi Pawłowi II i Mikołajowi Zebrzydowskiemu. Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo w ogólnopolskiej TRWAM, a zapis koncertu dystrybuowany na płytach DVD.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska będzie też współorganizatorem Dni Papieskich.

Samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej wyraża chęć, by św. Jan Paweł II został patronem miasta. Radni już podjęli uchwałę, w której zwrócili się do metropolity krakowskiego  abp. Marka Jędraszewskiego z prośbą o poparcie ich inicjatywy. Pomysłodawcą tej  idei  o ustanowieniu patronem Kalwarii Zebrzydowskiej św. Jana Pawła II jest burmistrz Augustyn Ormanty.

W zamyśle władz miasta jest też przygotowanie namacalnego prezentu dla Ojca Świętego Jana Pawła II, który będzie nawiązał  do Jego 100. urodzin.

Burmistrz Miasta zwraca się do mieszkańców o składanie propozycji trwałego prezentu jakim można uczcić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.

 

Zobacz również << Kalwarię Zebrzydowską czekają wyjątkowe wydarzenia >>

Podziel się tym wpisem: