Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kiedy otwarcie miejskich bibliotek w powiecie wadowickim? Jakie będą zasady korzystania?

Kiedy otwarcie miejskich bibliotek w powiecie wadowickim? Jakie będą zasady korzystania?

Na najwcześniejsze otwarcie zdecydowała się biblioteka w Wadowicach.

W zeszłym tygodniu Rząd ogłosił II etap odmrażania gospodarki. Wśród instytucji, które ponownie się otwierają są również biblioteki publiczne. Termin wyznaczony przez premiera to 4 maj. Jednak ta data nie była osiągalna dla żadnej placówki. Na najwcześniejsze otwarcie zdecydowała się biblioteka w Wadowicach.

Od 6 maja 2020 wznawia działalność Wadowicka Biblioteka Publiczna. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników oraz pracowników wprowadzone zostaną zmienione zasady korzystania z usług biblioteki.

W pierwszym terminie zostanie uruchomiona Biblioteka Główna przy ul. Legionów 1 oraz Filia w Choczni. By zapobiec gromadzeniu się użytkowników wydłużone zostaną godziny działania Biblioteki Głównej WBP. Zwroty i wypożyczenia będą realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 (z przerwą techniczną na dezynfekcję 13.00-14.00)

Zwrot książek z Wypożyczalni dla Dorosłych, Oddziału dla Dzieci, Czytelni i Filii nr 2 (ul. Sienkiewicza) będzie miał miejsce w  budynku Głównym Wadowickiej Biblioteki Publicznej. Książki zwrócone poddawane będą dwutygodniowej kwarantannie.

Obowiązywał będzie również brak wolnego dostępu do księgozbioru (książki podawał będzie bibliotekarz). W celu sprawnego wypożyczanie książek wskazane jest wcześniejsze ich zamówienie przez:

  • system biblioteczny: wadowice-wbp.sowwwa.pl
  • adres mailowy: zamówienia@biblioteka-wadowice.pl
  • telefonicznie: 33 823 46 18

Działalność Czytelni oraz pozostałych filii zostaje tymczasowo zawieszona.

Andrychów oraz Kalwaria Zebrzydowska w najbliższych dniach będą przygotowywały biblioteki do ponownego otwarcia. Wspomniane Gminy nie ogłosiły jeszcze konkretnego terminu, jak podają, poznamy go wkrótce.

Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie w porozumieniu z organem założycielskim przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów w stanie zagrożenia epidemiologicznego. Informujemy, że 4 maja biblioteka nie będzie jeszcze otwarta. O terminie otwarcia Biblioteki Głównej oraz filii poinformujemy wkrótce – czytamy na stronie biblioteki.

Z kolei na stronie biblioteki miejskiej w Kalwaria Zebrzydowskiej czytamy:

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej, w porozumieniu z organem prowadzącym oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów. W utrzymującym się nadal stanie zagrożenia epidemiologicznego najważniejsze pozostaje bezpieczeństwo pracowników i użytkowników bibliotek, a także powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z tym informujemy, że 4 maja nie otwieramy jeszcze Biblioteki. O terminie otwarcia i zakresie świadczonych usług będziemy Państwa informować – pisze Dyrektor biblioteki Bogusława Moskała.

Zobacz również << Po majówce Urząd Gminy Wieprz zmienia organizację pracy >>

Podziel się tym wpisem: