Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolejne kolarskie wydarzenie. Zwycięzca Tur de Pologne przyjechał do Wadowic z zapowiedzią

Kolejne kolarskie wydarzenie. Zwycięzca Tur de Pologne przyjechał do Wadowic z zapowiedzią

Gwiazda Południa - etapowy wyścig MTB - pierwszy w tym roku wyścig kolarski MTB w Polsce, którego finał odbędzie się w Wadowicach.

Po raz pierwszy Gwiazda Południa zawita do Wadowic i to od razu z etapem finałowym. Kolarstwo górskie MTB cieszy się dużą popularnością również w papieskim mieście. Głównym organizatorem tego kolarskiego wydarzenia jest Caezary Zamna zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku, który w tym roku organizuje już piątą edycję Gwiazdy Południa.

Cały maraton ma 4 etapy. Według wstępnych planów pierwsze dwa są w Stryszawie, trzeci w Makowie Podhalańskim a czwarty właśnie w Wadowicach. Start i meta etapu finałowy Gwiazdy Południa będzie na stadionie Skawy już 12 lipca. Biuro zawodów będzie tego dnia otwarte od godzinie 9:00 do 14:30. Start maratonu o godzinie 10:00. Między godziną 13:30 a 14:00 będzie dekoracja etapowa, a o godzinie 15:00 dekoracja generalna Gwiazdy Południa 2020. W między czasie na wadowickim stadionie odbędą się zawody dla dzieci.

25 czerwca w Urzędzie Miejskim w Wadowicach odbyła się konferencja prasowa, którą poprzedziło spotkanie organizacyjne etapu finałowego w Wadowicach.

– Bardzo się cieszę, że możemy być współorganizatorem tego wydarzenia. Gmina Wadowice lubi rowerzystów, a rowerzyści lubią nas. W minionym roku po raz pierwszy gościliśmy Małopolskę Tour,  mieliśmy mistrzostwa świata w trialu rowerowym. W tym roku po raz pierwszy będzie u nas  Gwiazda Południa. W sierpniu z kolei pierwszy raz w historii Wadowice będą miastem startowym Tour de Pologne, a i to nie jest ostatnie słowo – mówi Burmistrz Wadowic.

Wadowicki Etap będzie prowadził przez Beskid Mały. Zawodnicy wjadą na Leskowiec

Wadowicki Etap będzie prowadził przez Beskid Mały. Zawodnicy wjadą na Leskowiec (922 m n.p.m.), najsłynniejszy okoliczny szczyt, będący punktem obowiązkowym dla wszystkich, którzy przemierzają małopolskie ścieżki. Miną Groń Jana Pawła II, na szczycie którego znajduje się Kaplica Ludzi Gór. Zahaczą o rezerwat Madohora, pełen zwierząt podlegających ochronie. Przemkną obok Łamanej Skały (929 m n.p.m.) i Potrójnej (884 m n.p.m.). Przejadą przez takie miejscowości jak Rzyki, Kaczyna i Zawadka, by zdobyć zbocze Łysej Góry (548 m n.p.m.) oraz Iłowiec (471 m n.p.m.) i wjechać na metę na wadowickim stadionie.

Wyścig będzie przeprowadzony zgodnie ze wszystkimi sanitarnymi wymogami związanymi z trwającą pandemią koronawirusa.

Źródło: Gmina Wadowice.

Zobacz również << Wadowickie Biegi Górskie w ostatnią niedzielę lipca >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook