Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Koronawirusowe oszustwa. Tym razem na testy na obecność Covid-19

Koronawirusowe oszustwa. Tym razem na testy na obecność Covid-19

Szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie warto byś czujnym, bo oszuści wykorzystają każdą okazję do wyłudzenia pieniędzy.

Obawy i niepewność w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii w naszym kraju to czas, który oszuści próbują wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów, dlatego Policja apeluje o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności.

Policjanci coraz częściej otrzymują zgłoszenia, w szczególności od starszych osób lub ich rodzin o próbach wyłudzenia. Dyżurny sądeckiej komendy odebrał dwa telefony od starszych mieszkańców Nowego Sącza, do których na numer stacjonarny dzwoniły osoby namawiające ich do zakupu testów na koronawirusa. Do seniorki testy miały zostać przesłane pocztą na jej adres, natomiast do starszego pana miała przyjechać osoba, która ten test wykonałaby u niego w domu. Na szczęście seniorzy wykazali się czujnością i uznając, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą zostać oszukani od razu przerwali rozmowę.

Policja apeluje, by w tym trudnym czasie podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi zachować szczególną ostrożność i rozwagę. We wszystkich podejrzanych lub wątpliwych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Policjanci wyjaśniają okoliczności porwania 12-latki >>

Podziel się tym wpisem: