Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Liczba zakażonych koronawirusem rośnie z dnia na dzień coraz szybciej

Liczba zakażonych koronawirusem rośnie z dnia na dzień coraz szybciej

Od wczoraj liczba zakażonych wzrosła o 170 osób. Informacje są aktualizowane na bieżąco.

W Polsce liczba osób zarażonym koronawirusem rośnie z minuty na minutę. Ministerstwo zdrowia podaje kilka razy dziennie informacje o nowych zachorowaniach. Obecnie (26.03 g. 21.00) jest 1221 potwierdzonych przypadków zakażonych Covid-19. Niestety liczba osób zmarłych w wyniku zjadliwego wirusa dzisiaj wzrosła o dwie osoby, obecnie wynosi 16 osób. Ich stan był od początku bardzo poważny, między innymi z powodu chorób współistniejących.

Z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Aktualizacja godz. 21.00

W Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych sześciu osób.

W tej grupie są:
– starsza kobieta z powiatu tarnowskiego, która pozostanie w izolacji domowej;
– młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego, który pozostanie w izolacji domowej;
– młody mężczyzna z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;
– mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;
– starszy mężczyzna z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie;
– mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 69 osób.

Na ten moment w powiecie wadowickim nadal potwierdzono 4 osoby zakażone Covid-19 w tym dwie z Gminy Kalwaria Zebrzydowska

Aktualizacja godz. 14.50

Ministerstwo zdrowia podało informację, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób. Tym razem jest to starszy mieszkaniec Nowego Sącza, który będzie przebywał w izolacji domowej, dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie), a także mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

Na ten moment w powiecie wadowickim nadal potwierdzono 4 osoby zakażone Covid-19 w tym dwie z Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Aktualizacja godz. 11.50

Ministerstwo zamieściło sprostowanie o zmarłym pacjencie we Wrocławiu.

W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem.

Tym samym liczba osób zmarłych w wyniku zjadliwego wirusa wynosi 14. Ich stan był od początku bardzo poważny, między innymi z powodu chorób współistniejących.

W Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych trzech osób – mieszkanek Krakowa (jednej starszej i dwóch w sile wieku), hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 59 osób.

W powiecie wadowickim do tej chwili potwierdzono 4 osoby zakażone Covid-19 w tym dwie z Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Zobacz również << Domowe testy na koronawirusa – kolejna próba oszustwa >>

Podziel się tym wpisem: