Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Liczba zakażonych koronawirusem w Małopolsce wzrasta [Aktualizacja]

Liczba zakażonych koronawirusem w Małopolsce wzrasta [Aktualizacja]

Liczba zakażonych koronawirusem zmienia się bardzo dynamicznie.

Liczba zakażonych koronawirusem zmienia się bardzo dynamicznie. Z dnia na dzień rośnie ilość chorujących na COVID-19. Obecnie Polsce (22.03) jest 634 potwierdzonych przypadków w tym niestety 7 osób nie udało się uratować. Ich stan był od początku bardzo poważny, między innymi z powodu chorób współistniejących.

Aktualnie w Małopolsce mamy 24 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej.

Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego.

W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną.

Dodatkowo w ciągu jednego dnia  liczba osób objętych kwarantanną wzrosła aż o ponad 23 tys.

Przypominamy, że aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu.

Źródło: UMWM.

Zobacz również << Rośnie świadomość obywateli powiatu wadowickiego w okresie pandemii >>

Podziel się tym wpisem: