LKS Olimpia Chocznia doczeka się dojazdu na stadion

LKS Olimpia Chocznia doczeka się dojazdu na stadion

Jest stadion piłkarski w Polsce, do którego droga wiedzie… korytem rzeki,
  • 20 czerwca, 2020
  • 10:14

Jest stadion piłkarski w Polsce, do którego droga wiedzie… korytem rzeki, a wjazd karetki na obiekt w przypadku poważnego wypadku czy kontuzji jest niemożliwy. To LKS Olimpia Chocznia, która może się pochwalić przepiękną murawą i coraz lepszą drużyną, ale od początku istnienia klubu boryka się z absurdalnym problemem, czyli brakiem normalnego dojazdu na swój stadion.

W 2018 roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński spotkał się z działaczami Olimpii Chocznia, którzy skarżyli się, że przez wiele lat nikt się tym specjalnie nie przejmował. Wówczas została podjęta decyzja o zmianie. Teraz ta zmiana jest już bardzo blisko. 

W maju ogłosiliśmy przetarg na projekt mostu na Konówce, który połączy boisko z jedyną drogą dojazdową. Etap projektowania wraz z uzyskaniem pozwoleń potrwa do przyszłego roku, a w kolejnych latach planujemy budowę – mówił Bartosz Kaliński.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Gmina jest na etapie sprawdzania ofert i w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z projektantem. Niedawno Olimpia awansowało do A klasy, można wię potraktować to jako prezent z okazji tego osiągnięcia.

Źródło: Burmistrz Wadowic.

Zobacz również << Pierwsza odsłona cyklu podróżniczych spotkań online z WCK >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
  • 8 lipca, 2020
  • 11:12