Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Mały ZUS Plus nie wzbudza zainteresowania? Wpłynęło tylko 1600 wniosków

Mały ZUS Plus nie wzbudza zainteresowania? Wpłynęło tylko 1600 wniosków

Z osób które mogą składać wnioski tylko 0,5 % przyniosło odpowiednie dokumenty.

Od 1 lutego wszedł w życie Mały ZUS Plus. Składki na ubezpieczenia będą mogły być odprowadzane w preferencyjnych wysokościach (standardowo przy uwzględnieniu dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego wynosi w tym roku 1 431,48 zł). Ostateczny termin składania potrzebnych dokumentów, aby skorzystać z ulgi, przypada na 2 marca br.

Zaskoczeniem jednak jest niska ilość złożonych wniosków. W pierwszych dniach od 1 do 4 lutego projektem zainteresowało się tylko zaledwie 1600 osób, czyli tylko 0,5% z uprawnionych przedsiębiorców. Zakładając, że podobna dynamika utrzyma się do końca miesiąca, z przywileju skorzysta tylko niecałe 6%.

Dla osób zainteresowanych, które jeszcze nie zaczęły wypełniać niezbędnej dokumentacji do Małego ZUSu Plus, przypominamy, że tendencja zostawania zadań na ostatnią chwilę, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Końcem miesiąca z pewnością pojawi się największa ilość napływających wniosków. Dla porównania w poprzednim roku w całej Polsce złożona 126 347 podań czyli 63% uprawnionych przedsiębiorców, z czego 12 433 w samej Małopolsce.

 

Zobacz również << Złodziej ciepła w domu >> 

Podziel się tym wpisem: