Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Marek Wierzba – Szef Komisji Zdrowia w Małopolskim Sejmiku, krytycznie o staroście wadowickim

Marek Wierzba – Szef Komisji Zdrowia w Małopolskim Sejmiku, krytycznie o staroście wadowickim

Portal Infokropka.pl, dotarł do komentarza odnoszącego się do odwołania Beaty Szafraniec ze stanowiska Dyrektora ZZOZ w Wadowicach. Marek Wierzba – to  osoba niezwykle ceniona, nie tylko w środowisku medycznym, ale również wpływowy w Małopolsce polityk „Solidarnej Polski” Zbigniewa Ziobry. Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia w Sejmiku Województwa Małopolskiego i Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. W swoim komentarzu, zamieszczonym  na facebooku, w stanowczym tonie odniósł się do ostatnich wydarzeń w wadowickim szpitalu. Nie mają się z czego cieszyć starosta wadowicki i członkowie Zarządu Powiatu Wadowickiego – odpowiedzialni za ostatnie zamieszanie w wadowickim szpitalu. Zresztą oceńcie Państwo sami.

 

„Każdy zarząd Powiatu czy Województwa jako organ założycielski spzoz ma prawo odwołać dyrektora jednostki jeśli istnieją rzeczywiste, merytoryczne i uzasadnione ku temu powody. Niestety, sposób w jaki tego dokonano w Wadowicach budzi dezaprobatę a nawet odrazę. Z całą pewnością pani Beata Szafraniec, która funkcję tę pełniła w wyniku wygrania konkursu, na takie potraktowanie nie zasługiwała. Można było to zrobić (jeśli już) w sposób cywilizowany. Szkoda, że po skandalicznych ekscesach byłego burmistrza, teraz Starosta z zarządem powiatu negatywnie rozsławia Wadowice”.

Przypomnijmy, iż w skład Zarządu Powiatu Wadowickiego, który odwołał dyrektor Szafraniec  wchodzą: Eugeniusz Kurdas (PIS) – Starosta Wadowicki, Beata Smolec (PIS) – Wicestarosta, oraz członkowie Zarządu: Marek Ciepły (PIS), Małgorzata Targosz – Storch  (PIS) i Mirosław Sordyl (KUKIZ 15).

Beata Szafraniec była dyrektorem ZZOZ w Wadowicach od 2017 roku, kiedy starostą wadowickim był Bartosz Kaliński (PIS).

Wcześniej stanowisko dyrektora ZZOZ  w Wadowicach pełnił Józef Budka z PSL.

Portal infokropka.pl, będzie szczegółowo analizował bieżącą sytuację wadowickiego szpitala.

 

 

Zobacz również << Kontrowersje wokół odwołania dyrektor szpitala w Wadowicach >> 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x