Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Maspex wspiera Wadowicki Szpital oraz lokalne placówki opiekujące się osobami starszymi

Maspex wspiera Wadowicki Szpital oraz lokalne placówki opiekujące się osobami starszymi

Dodatkowo w ramach lokalnego wsparcia Maspex przekaże swoje produkty spożywcze dla osób przebywających w zorganizowanych w powiecie wadowickim obiektach kwarantanny zbiorowej.

Maspex przekazuje wsparcie finansowe dla Wadowickiego Szpitala na zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego oraz produkty spożywcze dla pracowników i pacjentów. Wadowicka firma przekaże również swoje produkty placówkom opiekującym się osobami starszymi w powiecie wadowickim, a także ośrodkom przeznaczonym dla osób przebywających na kwarantannie zbiorowej. Pomoc udzielana jest także przez inne spółki należące do Grupy w Polsce i za granicą.

Maspex przekazuje pomoc finansową i produktową dla Wadowickiego Szpitala na zaspokojenie pilnych potrzeb związanych z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach otrzyma darowiznę celową w wysokości 100 tys. zł. na środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego. Wsparcie finansowe wykorzystane będzie na zakup masek chirurgicznych oraz masek ze specjalnymi filtrami, fartuchów barierowych oraz ochronnych. Zapotrzebowanie na te materiały zostało oszacowane na okres kilku najbliższych tygodni. Oprócz wsparcia finansowego firma przekaże również produkty spożywcze na bieżące potrzeby personelu – lekarzy i pielęgniarek oraz pacjentów. Będą to m.in. napoje, musy i soki Tymbark i Kubuś, makarony Lubella, zupy Krakus, sosy i dżemy Łowicz oraz suplementy diety Plusssz.

Dodatkowo w ramach lokalnego wsparcia Maspex przekaże swoje produkty spożywcze dla osób przebywających w zorganizowanych w powiecie wadowickim obiektach kwarantanny zbiorowej oraz dla osób starszych i samotnych będących w tym trudnym czasie pod opieką wadowickich instytucji, m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Starostwa Wadowickiego oraz Urzędu Miasta Wadowice. Produkty trafią do osób, które obecnie nie mogą wychodzić z domu i korzystać ze zorganizowanych posiłków oraz do osób starszych przebywających w pięciu Domach Pomocy Społecznej w powiecie.

Zobacz również << Milion sztuk produktów dla 21 szpitali. Maspex wspiera służbę zdrowia >>

Podziel się tym wpisem: