Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Mężczyzna zablokował swoim samochodem dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Mężczyzna zablokował swoim samochodem dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 28 – letni mieszkańca gminy Kęty.

Do zdarzenia doszło we wtorek (17.03.2020) tuż przed godziną 15.00 na ulicy św. Floriana w Nowej Wsi. 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty zauważył, że jadący przed nim samochód marki Fiat Seicento wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy.  W związku z tym pojechał za nim,  w międzyczasie informując Policję . Po chwili zauważył, że kierowca fiata wjeżdża na parking sklepowy i zatrzymuje się. Wtedy 28 – latek również wjechał na parking i swoim samochodem zablokował możliwość wyjazdu kierowcy fiata. Policjanci przejęli  nietrzeźwego , którym okazał się  65 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie półtora promila alkoholu. Policjanci ustalili, że do sklepu przyjechał po kolejną porcję wysokoprocentowego trunku. Drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu .

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 28 – letni mieszkańca gminy Kęty, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Złodziej przyłapany na gorącym uczynku >>

Podziel się tym wpisem: