Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Mieszkańcy Zatora urządzili sobie posiedzenie przed blokiem łamiąc dwa zakazy

Mieszkańcy Zatora urządzili sobie posiedzenie przed blokiem łamiąc dwa zakazy

Mimo zakazu gromadzenia, trzej mężczyźni spożywali alkohol w dodatku przed blokiem...

Od 25 marca 2020 obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia, wprowadzone w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.  Niestety trzech  mieszkańców Zatora nie przejęło się, ani od dawna obowiązującymi przepisami dotyczącymi  zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, ani też nowymi zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi zakazu gromadzenia się więcej niż dwóch osób.

Wczoraj tuż po godzinie 14.00 dzielnicowi Komisariatu Policji w Zatorze podczas obchodu rejonu służbowego, przed jednym z bloków zauważyli trzech mężczyzn, którzy siedząc na ławeczce pili piwo i wódkę. W związku z tym funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję informując „biesiadników” o popełnionych wykroczeniach.  Po wylegitymowaniu okazało się, że są to trzej mieszkańcy Zatora w wieku od 31 – 37 lat.

Każdego z mężczyzn dzielnicowi poinformowali o nałożeniu mandatów za spożywanie alkoholu  w miejscu zabronionym oraz za niestosowanie się do zakazu zgromadzeń. W związku z tym, że odmówili przyjęcia mandatów, więc materiały w sprawie wykroczeń,  których się dopuścili  zostaną przekazane do sądu wraz z wnioskiem o ukaranie.

Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia  nas wszystkich, dlatego nie bagatelizujmy wprowadzonych poleceń i wytycznych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia i dalszego rozprzestrzeniania się epidemii.

Zobacz również << Jak długo jeszcze będą przymrozki? >>

Podziel się tym wpisem: