Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Młody mężczyzna sprawcą włamań w Andrychowie

Młody mężczyzna sprawcą włamań w Andrychowie

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie miasta.

Od dłuższego czasu kryminalni poszukiwali sprawcy włamań do altanek ogrodowych, jakie miały miejsce w ostatnich trzech miesiącach br. na terenie ogródków działkowych w Andrychowie. Łupem złodzieja padały narzędzia ogrodnicze, sprzęt elektroniczny oraz inne drobne przedmioty stanowiące wyposażenie altanek. Dodatkowo sprawca niszczył mienie, dokonując w trakcie włamań uszkodzeń drzwi wejściowych oraz okien. Pokrzywdzeni wartość strat wycenili na łączną kwotę  prawie 1800 złotych.

24 marca br. policjanci ustalili tożsamość sprawcy, jednocześnie pozyskali informację, że mężczyzna ma przebywać w rejonie ul. Batorego, gdzie niezwłocznie się udali. Gdy mężczyzna zorientował się, że został zlokalizowany przez funkcjonariuszy Policji zaczął uciekać. W pewnym momencie wskoczył do rzeki kontynuując ucieczkę, jednak szybszy okazał się policjant, który zatrzymał mężczyznę.

W trakcie kontroli osobistej policjanci ujawnili w plecaku 28-latka radio, które nie było jego własnością. Mieszkaniec Andrychowa trafił do komisariatu Policji, gdzie przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Radio warte około 430 złotych wróciło do właściciela.

Za powyższe czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Wsparcie psychologa w czasie pandemii koronawirusa >>

Podziel się tym wpisem: